Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

To dylemat, przed którym stają prawie wszystkie osoby planujące wakacje w Bułgarii. Odpowiedź nie będzie niestety prosta, gdyż w dużej mierze wybór zależny jest od indywidualnych oczekiwań. Z pewnością obydwa kurorty są turystycznie bardzo atrakcyjne. Wysokiej jakości hotele z pełnym asortymentem udogodnień i atrakcji sprawiają, że komfort wakacji jest maksymalny, natomiast słoneczne i wygodne plaże to doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu.

 

Słoneczny Brzeg nazywany jest często bułgarskim Las Vegas. Skoncentrowane przy brzegu nowoczesne hotele i restauracje kuszą światłami i neonami. Każdy, kto się tam wybrał, z pewnością potwierdzi, że zarówno w nocy jak i w dzień możemy stać się uczestnikami ekscytujących wydarzeń. Często jednak pojawiają się opinie, iż lepsze dla tych, którzy poza wylegiwaniem się na plaży chcą również miło spędzić czas w inny sposób, są Złote Piaski. Możemy tam bowiem korzystać z bogatej oferty pobliskich klubów i pubów. To miasto, które tętni życiem przede wszystkim po zmroku. Jeśli jesteśmy miłośnikami tańca oraz otwartych imprez, ich organizatorzy przyjmą nas z otwartymi ramionami. Nietrudno poddać się wrażeniu, że tak naprawdę jesteśmy na Copacabana w Rio De Janeiro albo na Ibizie. Z jedną tylko różnicą – ceny nie przyprawiają o zawrót głowy.

 

Zalety Złotych Piasków

 

Panuje opinia, iż w Złotych Piaskach nie odnajdą się natomiast ci, którzy chcieliby poznać okoliczne zabytki. To nie do końca prawda. Pasjonaci historii mogą wybrać się do Warny – miejsca słynnej bitwy i śmierci jednego z polskich władców, króla Władysława zwanego Warneńczykiem. Niedaleko jest również do zabytków starożytnej bizantyjskiej architektury. Jednak faktycznie – to Słoneczny Brzeg zdecydowanie lepiej przystosowany jest do pełnych przygód wypraw. W jego pobliżu znajduje się najstarsze miasteczko Bułgarii – Nesebyr, którego budynki zostały w 1983 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to także – jak sama nazwa wskazuje – niezwykle słoneczny i ciepły obszar. To doskonałe miejsce, by spędzić urlop z dziećmi. W pobliżu znajdują się dwa aquaparki, a plaże uchodzą za wyjątkowo bezpieczne.

 

Oba słynne bułgarskie kurorty nie różnią się od siebie w istotny sposób. O wyborze któregoś z nich mogą więc zadecydować szczegóły, opinia znajomych lub niewielka rozbieżność w cenie. Jeśli jednak ktoś chce się przekonać samemu, to nie ma innego wyjścia – musi wybrać się do Bułgarii co najmniej dwa razy. Jedno jest pewne – na poznanie wszystkich dostępnych przyjemności i form spędzania czasu może nie starczyć dostępnych dni urlopu.

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.