Jakie atrakcje oferuje nam Maroko?

Jakie atrakcje oferuje nam Maroko?

Maroko to państwo w północno-zachodniej Afryce, które charakteryzuje się niezwykłym zróżnicowaniem geograficznym i kulturowym. Choć zwyczaje Marokańczyków na wielu płaszczyznach są zdecydowanie różne od europejskich, co wynika to przede wszystkim z wyznawanej przez nich religii, nie jest to kraj bardzo kulturowo od nas odległy.

 

Casablanca jest największym miastem Maroka. Została ona rozsławiona przez klasyczny film pod tym samym tytułem, którego gwiazdą był Humphrey Bogart. Najpopularniejszym miejscem jest tu bulwar znajdujący się w historycznej części miasta zwanej Anfą. Warty odwiedzenia jest także dość nowy, bo wybudowany dopiero w 1993 roku, meczet Hassana II. Na skraju Parku Ligi Arabskiej stoi pokaźna katedra pochodząca z lat 30-tych XX wieku. Nie spełnia ona dziś pierwotnej religijnej funkcji – jest siedzibą centrum kulturalnego.

 

Mimo iż Casablanca posiada największą liczbę mieszkańców, to Rabat jest administracyjną stolicą państwa. Gdy się tam wybierzemy, możemy zwiedzić liczne medresy, łaźnie, XII-wieczną cytadelę czy kompleks ruin rzymskiego miasta Szalla. Zachwyca kolorowy pałac królewski Dar el-Makhazen i mauzoleum Muhammada V z 1971 roku. Rabat to więc przede wszystkim perła architektoniczna.

 

Inną wartą uwagi miejscowością jest Marrakesz, czyli Czerwone Miasto. Otoczone jest ono kilkunastoma kilometrami murów pochodzących z XII wieku. Znajdujące się w nim Meczet Kutubijja i medresa z XVI wieku to dwa obowiązkowe przystanki w każdej marokańskiej podróży. Klimat tego miasta tworzą suche powietrze i liczne targi uliczne.

Dzika afrykańska przyroda

Wielbiciele pieszych wycieczek i natury zakochają się natomiast w górach Atlas. Cienkie nitki dróg przyprawiają podczas jazdy o szybsze bicie serca. Niespotykane nigdzie indziej gatunki kwiatów i drzew oraz zapierający dech w piersiach widok górskich pasm sprawiają, że góry Atlas pozostają w pamięci na długo. Entuzjaści dzikiej przyrody będą zachwyceni ogrodami Majorelle – to podobno tutaj został wynaleziony słynny zapach “Opium” projektanta Yvesa Saint Laurenta.

 

Jeżeli jednak planujemy spędzić odprężający urlop w Maroku, powinniśmy skierować się do miejscowości Agadir, jednego z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych kraju. Luksusowe hotele, restauracje, baseny i czynne całą noc kluby kuszą turystów z Europy. Atrakcją samą w sobie jest marokańska kuchnia. Należy koniecznie skosztować tażina. Danie to stanowi solidnie doprawiona baranina z warzywami. To także właśnie z Maroka pochodzi zdobywający coraz większą popularność na świecie kuskus.

 

Nie sposób wymienić wszystkich interesujących miejsc w tak krótkim artykule. Nie ma wątpliwości, że dzięki zakrętom historycznym Maroko jest jednym z najbardziej przystępnych dla europejskiego turysty afrykańskich krajów. Niezależnie od preferowanej formy wypoczynku każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.