Dokąd na wakacje we wrześniu?

Dokąd na wakacje we wrześniu?

Większość turystów na termin urlopu wybiera okres wakacji szkolnych. Dzięki temu mogą oni wyjechać razem z dziećmi, zapewniając letnie atrakcje całej rodzinie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż wiele plusów mają również wczasy organizowane we wrześniu, zaraz po wybrzmieniu pierwszego lekcyjnego dzwonka. Z oczywistych powodów jest to najlepsza opcja dla bezdzietnych par, studentów i grup przyjaciół. Kurorty i ich mieszkańcy przestawiają się wtedy na potrzeby młodego, ale dorosłego już turysty. Ludzi na plażach, w klubach i hotelach jest o wiele mniej, pogoda nie jest tak natarczywie upalna, a ceny są jeszcze bardziej okazyjne. Gdzie jednak możemy wybrać się na taki wrześniowy wyjazd?

Od lat najpopularniejszymi kierunkami wrześniowych wojaży są Egipt oraz Tunezja. Tych państw żadnemu urlopowiczowi przedstawiać nie trzeba, ponieważ posiadają wszystko, co przyciąga turystów z całego świata: bardzo dobrą infrastrukturę, liczne atrakcje i wiele różnorodnych możliwości spędzania wolnego czasu. Nie zapominajmy też o zapierających dech w piersi zabytkach i całkiem przystępnych cenach. Inne państwa basenu Morza Śródziemnego, takie jak Hiszpania lub Grecja, są trochę droższe niż Tunezja i Egipt, ale równie ciekawe i jeszcze lepiej przygotowane pod względem infrastruktury. Ostatnimi czasy bardzo modnym kierunkiem wczesnojesiennych urlopów stał się Izrael, jednak napięta sytuacja polityczna sprawia, że mogą pojawić się pewne trudności w zaplanowaniu wypoczynku w tym rejonie świata. Dla Polaków od dekady jednym z najpopularniejszych kierunków są też Bałkany, ze szczególnym wskazaniem na urlop w Chorwacji. Nieco późniejszy niż zwyczajowo przyjazd do tego państwa pozwala przede wszystkim uniknąć męczących upałów.

Nie tylko Hiszpania

Ciekawym, coraz częściej spotykanym rozwiązaniem, jest wrześniowy urlop w Bułgarii. Kraj ten posiada równie dobrą infrastrukturę turystyczną co kraje wymienione powyżej, lecz jest nam nieco bliższy kulturowo. Są również państwa, do których jechać we wrześniu raczej nie powinniśmy. Nie planujmy wylegiwania się na plażach leżących w basenie Morza Karaibskiego lub w Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ wrzesień jest miesiącem, w którym w tych częściach świata często występują tropikalne ulewy i huragany.

Wielu z tych, którzy choć raz zasmakowali zagranicznego urlopu we wrześniu, nie wyobraża sobie spędzenia go w innym miesiącu. Spokój na lotniskach, ceny, nawet organizatorzy wycieczek widzą korzyści z wyjazdu wczesną jesienią. Wydaje się, że wszystko i wszyscy do tego zachęcają. Jeśli więc tylko istnieje taka obiektywna możliwość – warto się przekonać.

 

 

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.