Co warto zwiedzić w Madrycie?

Co warto zwiedzić w Madrycie?

Hiszpańskim miastem, które najbardziej przypomina o ustroju kraju, jest Madryt. Możemy tu zobaczyć nie tylko pochodzący z XVIII wieku i zaprojektowany przez włoskich architektów Pałac Królewski i kilka innych symboli monarchii. Imię króla nosi wiele madryckich instytucji i organizacji z najbardziej znaną – klubem piłkarskim Real – na czele.

 

Madryt jest przede wszystkim miastem parków (terenów zielonych jest tu tysiące hektarów), ale także miastem placów. Wśród nich najsłynniejsze to: Plac Hiszpański, Puerta del Sol, Plac Kolumba i Plac Kybeli. W centrum tego ostatniego stoi fontanna z posągiem rzymskiej królowej płodności. Wszystkie stanowią zarówno tradycyjne miejsca spotkań mieszkańców, jak i atrakcje turystyczne.

 

Także fani architektury znajdą coś dla siebie. Podobać się mogą wszechobecne wąskie uliczki wypełnione pięknymi kamienicami. Znajdują się tu także prawdziwe perły budownictwa z początków XX i XXI wieku: Metrópolis i Puerta de Europa. Pierwszy powstał jako wizytówka firmy ubezpieczeniowej i wbrew swemu neoklasycznemu wyglądowi pełni funkcję biurowca. Z kolei Drzwi do Europy to popis współczesnej myśli architektonicznej i inżynierii – dwie identyczne wieże nachylają się do siebie niemalże wbrew prawom fizyki.

Madryckie muzea

Niezwykle ważne i reprezentacyjne dla Madrytu są jego muzea. Zdecydowanie najsłynniejszym jest Muzeum Prado. Stworzono je opierając się o zbiory hiszpańskiej rodziny królewskiej, a możemy w nim podziwiać między innymi dzieła Goi czy Velazqueza. Duże wrażenie robi także kolekcja Muzeum Thyssen-Bornemisza, gdzie zobaczymy obrazy Van Gogha i Tycjana. Trójkąt sztuki zamyka Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii – to tam znajduje się Guernica, słynny antywojenny manifest Picassa. Wydaje się więc, że stolica Hiszpanii jest jednym z obowiązkowych punktów na liście życiowych celów entuzjastów sztuki.

 

Jeśli tylko nadarzy się taka okazja, postarajmy się dotrzeć na któryś z madryckich stadionów piłkarskich. Ten najbardziej znany to oczywiście należący do Realu Estadio Santiago Bernabeu. Nie jest żadną przesadą, gdy mówi się o nim jako o prawdziwej świątyni sportu. Obiekt może pomieścić aż 80 tysięcy kibiców i robi wrażenie nawet wtedy, gdy nie odbywa się na nim żadne spotkanie.

 

To tylko niektóre z zabytków i atrakcji, jakie czekają na korzystających z możliwości wczasów w stolicy Kastylii i Hiszpanii. Należy jednak pamiętać, że Madryt to nie tylko miasto królewskiego dostojeństwa i sztuki. Po zwiedzaniu trzeba więc skosztować miejscowej kuchni w którejś z małych knajpek i wybrać się do dyskoteki. Zapewniamy, że nocą miasto ma jeszcze wiele do zaoferowania.

 

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.