Co warto zobaczyć na Costa Brava?

Co warto zobaczyć na Costa Brava?

Pod nazwą „Costa Brava” kryje się katalońskie wybrzeże Morza Śródziemnego, a raczej jego część, rozciągająca się od miasta Blanes aż po granicę z Francją. Nazwa „Costa Brava” oznacza w języku hiszpańskim „Dzikie wybrzeże” i rzeczywiście – pełno tutaj zapomnianych, cichych i skalistych miejsc, w których turystów praktycznie brak.
 

Jakie miasta odwiedzić?

Najważniejszymi miastami Costa Brava są Blanes, Figueres oraz Girona i to właśnie od nich można rozpocząć zwiedzanie tego regionu. Blanes wraz z leżącym nieopodal Looret de Mar tworzą zdecydowanie najbardziej rozrywkowy tandem w regionie. Pełno tu hoteli, barów oraz dyskotek. W Blanes znajduje się również najdłuższa plaża na wybrzeżu, chociaż należy pamiętać, że miasto jest stosunkowo stare i pełno w nim interesujących zabytków. Przebywając w Blanes warto również odwiedzić wspaniały Ogród Botaniczny Marimurtra.

Stolica regionu, czyli Girona, jest urokliwym miastem z pięknie zachowaną średniowieczną starówką, gotycką katedrą i doskonałym połączeniem zarówno z wybrzeżem, jak i leżącą na południu Barceloną. Przebywając w Gironie możemy zwiedzić liczne kościoły, m.in. Bazylikę Sant Feliu czy benedyktyński klasztor Sant Pere de Galligants, muzea (np. Muzeum Historii Girony lub Muzeum Archeologiczne – jedno z najstarszych muzeów Katalonii), a także podziwiać przykłady architektury secesyjnej.
 

Miasto Salvadora Dali

Decydując się na wypoczynek w Costa Brava, warto odwiedzić Figueres, będące miejscem urodzin, a także pochówku Salvadora Dalego. W mieście znajduje się muzeum poświęcone twórczości malarza, a także jego grób. Warto dodać, że w roku 2017 dokonano ekshumacji ciała artysty na wniosek tarocistki, która uważała się za jego córkę. Badania nie wykazały jednak pokrewieństwa pomiędzy nimi.

Pobyt w Figueres to świetny wybór dla miłośników sztuki, ale nie tylko – miejscowość ta posiada również inne atrakcje przyciągające turystów, takie jak choćby forteca Castell de Sant Ferran, a także kameralne kafejki, liczne bary i restauracje.
 

Co jeszcze warto zobaczyć?

Innymi miejscami na Costa Brava, które warto odwiedzić, są rzymskie ruiny Empuries, otoczone koralowymi rafami wyspy Medes, zabytkowa miejscowość Tossa de Mar czy wypełniony budynkami zaprojektowanymi przez Antonio Gaudiego kameralny Vic.

Jadąc poza sezonem na urlop na hiszpańskim Costa Brava nie należy spodziewać się tłumów turystów. Warto wiedzieć, w tej części Hiszpanii znajdują się niezniszczone pozostałości wielu starożytnych i średniowiecznych budowli, które przyciągają zazwyczaj bardziej wyrobionych podróżników, nieszukających jedynie bezmyślnej, miejskiej lub plażowej rozrywki.

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.