Który kurort w Egipcie?

Który kurort w Egipcie?

Zdecydowanie najpopularniejszym egipskim kurortem jest znajdujący się w południowej części półwyspu Synaj Szarm el-Szejk. Zarówno miłośnicy luksusu, jak i turyści o mniej zasobnych portfelach, znajdą tu coś dla siebie. Nowe, turystyczne dzielnice Szarm el-Szejk są bardzo głośne przez całą dobę, natomiast starsze dzielnice tego miasta są spokojne i wyciszone. Warto również pamiętać o wielkim bazarze znajdującym się w najstarszej dzielnicy miasta, czyli Szarm el-Maja, na którym można dostać praktycznie wszystkie kulinarne specjały, charakterystyczne dla tej części świata. Godne polecenia są także bazy nurkowe, gdzie można zwiedzić ponad 255 różnych raf koralowych oraz ośrodki sportowe oferujące praktycznie wszystkie dyscypliny sportów wodnych. Miasto jest także świetną  bazą wypadową do zwiedzania regionu Synaj i Ziemi Świętej.

  

Nieopodal Szarm el-Szejk znajduje się spokojny i wyciszony Dahab, czyli prawdziwy raj dla miłośników surfingu, nurkowania oraz innych sportów wodnych. Dahab to przede wszystkich miejsce o niepowtarzalnej atmosferze wakacji, gdzie można spędzić czas spacerując po lokalnych bazarach i kosztując miejscowych przysmaków w nadmorskich knajpkach.

  

Na egipskim wybrzeżu Morza Czerwonego, a na południowy zachód od Szarm el-Szejk, leży Hurghada, zdecydowanie najpopularniejszy wśród polskich turystów egipski kurort. Poza tradycyjnymi plażami czy dyskotekami w Hurghadzie znajdują się dość dobrze utrzymane rafy koralowe, warto też wziąć pod uwagę możliwość wycieczek do Kairu czy Luksoru, które są organizowane przez tutejsze biura turystyczne.

  

Nieopodal Hurghady znajduje się luksusowa, zdecydowanie mniej uczęszczana Al- Dżuna. Jest to prywatny kurort zbudowanym na wzór Wenecji, gdzie pojedyncze wyspy rozdzielone są między sobą kanałami. Niedaleko mieści się także miasto Safadża, uznawana za jedno z najlepszych w Egipcie, w którym można oddać się windsurfingowi oraz kitesurfingowi.

  

Na południe od Safadży, w miejscowości Marsa el Alam, znajdują się prawdopodobnie najlepsze egipskie rafy koralowe. Atrakcją kurortu jest także nurkowanie w wodach, gdzie w naturalnym środowisku występują żółwie, delfiny i diugonie. Dodatkowym plusem tego miejsca jest niewielka liczba turystów, ponieważ do Marsa el Alam trafiają głównie miłośnicy nurkowania.

  

Obecne konflikty w Egipcie stanowią zagrożenie dla turystów, dlatego Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do Egiptu, poza wymienione w artykule ośrodki turystyczne, gdzie turyści mają zapewnione bezpieczeństwo. Aby przeciwdziałać niebezpieczeństwu, władze Egiptu zaostrzyły środki bezpieczeństwa, szczególnie w rejonach kurortów turystycznych. Spokoju turystów i mieszkańców strzegą żołnierze, oraz rozwinięta sieć monitoringu i sprzętu do wykrywania niebezpiecznych materiałów.
Więcej aktualnych informacji należy szukać na stronie MSZ (https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/)

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.