Jakie zabytki warto zwiedzić w Argentynie?

Wybierając się do Argentyny, warto wcześniej sprawdzić, które miejsca powinniśmy koniecznie zobaczyć. Dzięki temu lepiej zaplanujemy swój pobyt i czas na zwiedzanie. Co warto zwiedzić w Argentynie?

Argentyna to kraj łączący w sobie wiele aspektów kulturowych, niekiedy niezwykle od siebie różnych. W stolicy Argentyny – Buenos Aires – warto wybrać się do miejsc takich, jak choćby El Obelisco czy Casa Rosada, lub napić się kawy czy herbaty w najsłynniejszej kawiarni w mieście, Cafe Tortoni. Także jeden z największych cmentarzy miasta, Cementerio de la Recoleta, warty jest naszej uwagi. Jaki powinien być kolejny przystanek naszej argentyńskiej podróży? Jeżeli skierujemy swoje kroki na zachód, u podnóża Andów przyjdzie nam skosztować jednych najlepszych win w mieście Mendoza. Jest to miejsce, gdzie odnajdą się przede wszystkim wielbiciele górskich wycieczek oraz natury położonej z dala od cywilizacji.

Jeżeli uwielbiacie podziwiać cuda natury, powinniście wybrać się nad wodospad Iguazu. Jest to seria aż 275 wodospadów rozlokowanych na kilkukilometrowym pasie lądu. Jeżeli natomiast chcielibyście zobaczyć jeden z najbardziej niesamowitych lodowców świata, z pewnością przypadnie Wam do gustu Perito Moreno. Jest to wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miejsce, gdzie będziemy mogli obejrzeć nie tylko najróżniejsze lodowe formacje, ale też zobaczyć oczka wodne tworzące się na powierzchni lodowca, przybierające nietypową, jasnobłękitną barwę.

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.