Jaki kurort w Turcji?

Jaki kurort w Turcji?

Od wielu lat Turcja jest jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych wśród Polaków. Najlepsze oraz najbardziej popularne tureckie kurorty leżą głównie w regionach Morza Śródziemnego, Morza Egejskiego oraz na Wybrzeżu Licyjskim.
  
Warto pamiętać, że tureckie wybrzeża, szczególnie te leżące nad Morzem Egejskim oraz Morzem Marmara, przez wiele stuleci były pod wyjątkowo silnym wpływem śródziemnomorskiej Europy. Z tego też względu na tych terenach znajduje się bardzo dużo starożytnych ruin oraz innych atrakcji turystycznych, takich jak stare kościoły czy klasztory.
Nad Morzem Egejskim leży niewielka miejscowość Cesme, miejsce słynące ze wspaniałych plaż oraz doskonałych warunków do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Jedną z najciekawszych rozrywek w tych stronach są jednodniowe rejsy statkiem po okolicznych wysepkach, połączone z obiadem i dyskoteką. Większość turystów w Cesme jest z Turcji, ponieważ kurort nie jest jeszcze zbyt popularny w kontynentalnej Europie.
  
Kusadasi oraz Bodrum, czyli dwa najbardziej popularne miejsca wypoczynku nad tureckim wybrzeżem Morza Egejskiego, są jednocześnie doskonałą bazą wypadową do wyjątkowo ciekawych wycieczek fakultatywnych. Bodrum jeszcze do niedawna było sennym rybackim miasteczkiem, dlatego to, co w nim urzeka to malownicza, niska zabudowa oraz urzekające, gwarne centrum miasta. Kusadasi natomiast to miasto o dwóch twarzach. Z jednej strony to nowoczesny kurort, pełen barów i klubów otwartych do samego rana, nastawiony na ogromną liczbę odwiedzających go turystów. Lecz Kusadasi posiada także niezwykle bogatą historię i mnóstwo  obiektów archeologicznych, jak akwedukty i meczety. To także miejsce, gdzie można odpocząć na prawie pustych plażach i posmakować tradycyjnej kuchni tureckiej.
  
Z tureckich kurortów leżących nad Morzem Śródziemnym zdecydowanie najpopularniejszymi są Antalya i Alanya. Obydwa miejsca słyną z bardzo rozbudowanej infrastruktury turystycznej, z naciskiem na hotele oraz dyskoteki, dodatkowo Antalya jest historycznym, pełnym zabytków miastem. W centrum starej dzielnicy znajdują się liczne muzea, w tym najciekawsze w Turcji Muzeum Archeologiczne oraz historyczny kryty bazar. Antalya i Alanya to także niesamowite widoki, piaszczyste plaże i skaliste wybrzeża.
  
Należy również pamiętać o Oludeniz czy Fethiye, miejscach coraz bardziej docenianych na turystycznej mapie świata, leżących na Wybrzeżu Licyjskim, na zachód od Antalyi. Oludeniz słynie z błękitnej laguny, której widok robi wrażenie szczególnie z lotu ptaka, a Fathiye to miejsce idealne na wypoczynek i świetna baza wypadowa do zwiedzania ciekawych okolic. Jedną z pobliskich atrakcji jak opuszczona przez Greków wioska, która zyskała miano przeklętej.
W związku z wydarzeniami z ostatnich miesięcy, naturalnym jest pytanie o bezpieczeństwo w Turcji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed wyjazdami do Turcji, lecz jako tereny niebezpieczne wymienia tereny południowo – wschodnie i położone przy granicy z Syrią, które są w znacznej odległości od wymienionych kurortów i gdzie nie są organizowane wycieczki fakultatywne. Od zeszłego sezonu życie w kurortach nie uległo zmianie i nadal jest tam spokojnie. Przed każdym planowanym wyjazdem zachęcamy jednak do zapoznania się z oficjalnymi komunikatami MSZ w sprawie bezpieczeństwa podróżujących (https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/).

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.