Gdzie można uprawiać kitesurfing?

Gdzie można uprawiać kitesurfing?

Kitesurfing jest sportem, który wymaga odpowiednich warunków pogodowych. Można go uprawiać dopiero wtedy, gdy siła wiatru sięga pięciu węzłów, natomiast najbardziej optymalna wartość wynosi od ośmiu do dziesięciu jednostek. Kitesurfing praktykuje się na morzu, jak i na jeziorze. W Polsce najbardziej polecanym miejscem do tego celu jest Zatoka Pucka ze względu na jej płytką wodę i korzystne wiatry. Tam też znajduje się wiele szkółek kitesurfingowych. Gdzie za granicą warto wybrać się na uprawianie kitesurfingu?

Kitesurfing za granicą – Wyspy Kanaryjskie

Spośród zagranicznych miejsc idealnych do uprawiania tego sportu często wymienia się Gran Canarię. Pasaty atlantyckie wieją tam przez większą część roku. Do tego miejscowy klimat jest wyjątkowo łagodny, a surfowanie staje się okazją do podziwiania pięknych widoków. Gran Canaria stanowi część Wysp Kanaryjskich, dlatego posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Najbardziej polecane miejsca do rozpoczęcia praktykowania tego sportu to Bahia Feliz i Playa del Aquila.

Surfowanie w Egipcie

Miłośnicy kitesurfingu uwielbiają także Egipt, a dokładniej odcinek Soma Bay, który zapewnia wyjątkowo atrakcyjne warunki dla uczepienia się latawca. Soma Bay znajduje się w odległości niespełna 50 kilometrów od Hurghady. Tafla wody jest zazwyczaj bardzo płaska, a powiewy wiatru regularne, co stwarza dobre warunki do zabawy dla osób kochających freestyle. Sportowcy korzystają ze świetnie zorganizowanej bazy, w której nie brakuje niczego – od wypożyczalni sprzętu i pryszniców do małego baru oraz strefy wypoczynkowej.

Surfowanie we wschodniej części Morza Śródziemnego

Fanom sportów wodnych poleca się także Cypr i greckie Rodos. Panujący tam klimat zapewnia silne podmuchy wiatru, wysokie temperatury oraz stosunkowo niewielką ilość odpadów. Woda jest czysta i ciepła, a wypożyczalnie sprzętu znajdują się na każdej plaży.

Ponownie Hiszpania – tym razem kontynentalna

Swego rodzaju stolicą surfingu jest w Hiszpanii miejscowość o nazwie Tarifa. Znajduje się ona na styku Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, tuż obok Cieśniny Gibraltarskiej. W tym mieście wiatry sprzyjają surferom przez cały rok. Do Tarify coraz chętniej przybywają również nurkowie, którzy mogą podziwiać bogactwo podwodnego życia – delfiny, żółwie, ośmiornice, koralowce oraz wiele innych morskich cudów. Na miejscu znajdziemy oczywiście wiele sklepów ze sprzętem do uprawiania wszelakich sportów wodnych.

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.