Dokąd z dziećmi do Włoch?

Dokąd z dziećmi do Włoch?

Planując urlop z dziećmi, należy dobrze przemyśleć miejsce na wakacje. Można skupiać się na atrakcjach, takich jak parki wodne, parki rozrywki czy ogrody zoologiczne, jednak takie miejsca znajdują się również w Polsce. We Włoszech warto pokazać maluchom to, czego nie spotkają w naszym kraju.

Toskania – dobre miejsce do wakacji z dziećmi

Dobrym kierunkiem na włoskie wakacje z dziećmi jest Toskania, łącząca w sobie to, co najlepsze we Włoszech. Tamtejszy łagodny klimat stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i wycieczek. Najbardziej znane toskańskie miasta to Piza, Siena oraz Florencja, które wypełnione są muzeami, świątyniami czy budynkami znanymi na całym świecie. Toskańskie plaże to moc atrakcji, również tych dla najmłodszych. Na pewno ucieszy ich wizyta w parku rozrywki, w którym motywem przewodnim jest Pinokio. Park Pinokia znajduje się w miejscowości Collodi. Takie samo nazwisko nosił twórca postaci drewnianego chłopca, Carlo Collodi.

Rodzinna Genua

Rodziny podróżujące z dziećmi do Włoch bardzo lubią spędzać czas w Genui. To stolica Ligurii, która posiada fantastyczne położenie – znajduje się nad Morzem Śródziemnym i jednocześnie niedaleko Alp Liguryjskich. Żądne przygód dzieci, które uwielbiają opowieści o piratach, przepadną na widok Galeonu Neptuna. To naprawdę imponująca replika dawnego żaglowca. Nad wybrzeżem stworzono również specjalne miejsce, nazywane miastem dzieci, w którym najmłodsi uczą się poprzez zabawę. W porcie na maluchy czekają atrakcje takie jak oceanarium czy ogród tropikalny. Nie brakuje licznych placów zabaw i okazji do wybrania się na rejs statkiem.

Turyn dla całych rodzin

Atrakcje w Turynie podobają się młodszym, jak i starszym. Nad samym brzegiem rzeki znajduje się rekonstrukcja średniowiecznego miasteczka, a w niej – budynki stylizowane na dawne warsztaty, domki, sklepy. Śmiałkowie mogą jednak przenieść się do jeszcze dawniejszych czasów. Wystarczy odwiedzić Muzeum Egipskie, w którym znajduje się przeszło 30 tysięcy eksponatów. Oprócz tego warto wstąpić do Muzeum Motoryzacji.

Inne atrakcje dla dzieci

Ciekawe wakacyjne scenariusze we Włoszech to przejażdżka gondolą w Wenecji, wyprawa do rzymskiego Koloseum czy wizyta w watykańskiej Bazylice św. Piotra. Nie należy również zapominać o słynnych włoskich klubach piłkarskich – wizyta na stadionie, a nawet wybranie się na mecz, może być doskonałym pomysłem na wolne, niedzielne popołudnie. Planując urlop z dziećmi warto jedynie pamiętać o tym, żeby sprawdzić ewentualny czas otwarcia turystycznych lub wypoczynkowych atrakcji. Niektóre z nich są dostępne dla turystów dopiero od czerwca.

Bezpieczne wakacje

Na rynku od 2000 roku
Doświadczeni konsultanci
Oferty tylko najlepszych operatorów

WIĘCEJ

Zadzwoń do nas

22 230 20 10

pon-nd 9-22

WIĘCEJ

Napisz - oddzwonimy

Napisz co Cię interesuje lub zostaw
tylko numer telefonu - na pewno
oddzwonimy.

WIĘCEJ
Zapisz się!
Chcesz otrzymywać informacje o najlepszych Last Minute i
promocjach?

Zapisz się
Bezpieczeństo płatności płatności
Projekt i wykonanie KSI Media Sp. z o.o.